الکتروموتور گوانگلو

الکتروموتور گوانگلو ، اگر به اطراف خود دقت کنید، متوجه وجود الکتروموتور در بسیاری از وسایل می شوید. در هر جا حرکتی مشاهده می کنید، یک موتور الکتریکی یا الکتروموتور هم وجود دارد. اما در بیشتر مواقع اصلا متوجه آن نمی شوید. الکتروموتور، ماشینی است که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کند. امروزه انواع الکتروموتور توسط شرکت های مختلفی در سراسر دنیا ساخته می شوند. کشور چین و برند گوانگلو در زمینه تولید الکتروموتور در جهان بسیار شناخته شده هستند. در این مقاله شما را با الکتروموتور گوانگلو آشنا می کنیم.

تاریخچه الکتروموتور گوانگلو

گوانگلو، نام یک مجموعه تولیدی چینی است که در زمینه تولید الکتروموتور فعالیت می کند. این شرکت در پارک صنعتی شانشی و در شهر تایژو چین قرار دارد. در این شرکت، انواع مختلفی از الکتروموتورهای چدنی در اندازه و تیپ های متنوع تولید می شوند. شرکت گوانگلو فعالیت خود را از سال ۱۹۸۲ میلادی آغاز نمود و در حال حاضر به عنوان یک برند معتبر شناخته می شود. این مجموعه، یکی از مهم ترین اعضای شرکت های کلیدی در وین لینگ می باشد.شرکت گوانگلو با بهره گیری از متخصصین کاربلد، سیستم های فنی و علمی قوی، خط تولید به روز، امکانات تولیدی برتر و تجهیزات پیشرفته توانسته تا سهم عمده ای از بازار جهانی الکتروموتور را به خود اختصاص دهد. همه محصولاتی که در این مجموعه تولید می شوند، استانداردهای ISO9001:2000 و نیز تاییدیه های CE،  CCC و CECP را کسب کرده اند. این امر موجب شده تا گوانگلو به پنجمین کارخانه در DAXI تبدیل شود.

اجزای الکتروموتور گوانگلو معمولی AC

استاتور : بخش ثابت الکتروموتور می باشد. زمانی که ورقه های نازک (با ضخامت ۰.۵  میلی متر) روی هم قرار می گیرند، یک استوانه تو خالی را تشکیل می دهند. جنس این ورقه ها از فولاد سیلیس دار می باشد. سیم پیچ، درون شیارهای استاتور قرار می گیرد و یک میدان مغناطیسی را تولید می کند. این میدان همراه با القای الکتریکی موجب حرکت روتور می شوند.
روتور : بخش متحرک الکتروموتور گوانگلو است و از ورقه های فولادی عایق تشکیل شده است. در روتور، شیارهایی وجود دارد که بر اساس نوع موتور، سیم پیچی شده اند. ممکن است درون آن با مفتول های مسی یا آلومینیومی و یا آلیاژ پر شده باشد. محفظه این الکتروموتور به حالت بسته بوده و در انتهای محور آن یک فن برای خنک کردن الکتروموتور وجود دارد.

انواع الکتروموتور گوانگلو

۱- الکتروموتورهای دالاندر گوانگلو

۲- الکتروموتورهای تک فاز گوانگلو

۳- الکتروموتورهای سه فاز گوانگلو

کاربرد الکتروموتور گوانگلو

الکتروموتور گوانگلو کاربردهای فراوانی در صنایع دارد. این الکتروموتور در صنایع نیروگاهی، خودرو سازی، کاشی و سرامیک، فولاد، سیمان، نفت و پتروشیمی به کار می رود. همچنین در نوار نقاله ها، همزن ها، رولینگ ها، جرثقیل و تابلوهای گردان از این نوع الکتروموتور استفاده می شود.
 

مشخصات الکتروموتور گوانگلو

در ساختمان این الکتروموتور یک ترموستات حرارتی به کار رفته است که مانع از افزایش دمای الکتروموتور می شود. توان این الکتروموتور در محدوده ۳۱۵- ۰.۷۵ کیلو وات می باشد و در دورهای ۳۰۰۰-۱۴۵۰-۱۰۰۰-۷۰۰ دور تولید می شود. بدنه این الکتروموتور از جنس چدن است و در دو مدل فلنچ دار و پایه دار در بازار به فروش می رسد. برخی از ویژگی های الکتروموتور گوانگلو شامل کیفیت بالا، قیمت و بازدهی انرژی مناسب می شوند.

قیمت الکتروموتور گوانگلو

عوامل مختلفی در تعیین قیمت الکتروموتور اثرگذار هستند. برخی از این فاکتورها شامل تک فاز یا سه فاز بودن، برند یا شرکت تولید کننده، هزینه نیروی انسانی، نوع سیم پیچ، خطوط تولید و تکنولوژی مورد استفاده در آنها، پوسته و فریم و ... می شوند. قیمت الکتروموتور گوانگلو نسبت به برخی از برندهای الکتروموتور اروپایی و امریکایی پایین تر است. اما کیفیت بالای آن موجب شده تا جایگاه خود را در بازارهای جهانی پیدا کند.

تعمیر الکتروموتور گوانگلو

این الکتروموتور کیفیت بالایی دارد. در صورتی که به صورت منظم و دوره ای سرویس شود و تحت فشار زیادی قرار نگیرد، به ندرت دچار استهلاک می شود. اگر نیاز به تعمیر باشد، باید از قطعات اصلی و تجهیزات مناسب استفاده نمود. برای این کار به تعمیرکار ماهر و با تجربه مراجعه نمایید. در صورتی که تعمیر و نگهداری الکتروموتور گوانگلو با دقت و درست انجام شود، برای مدت طولانی می توان از آن استفاده کرد.