بلاگ

موتور برق چیست ؟

موتور برق یک ماشین الکتریکی می باشد که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می نماید . این وسیله توسط یک ژنراتور الکتریکی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند . موتورها و ژنراتور ها در بسیاری از موارد ،ویژگی های مشترکی را دارا هستند .
بیشتر موتور برق ها به وسیله ی تعامل میان میدان مغناطیسی ، میدان الکتریکی ، و جریان های پیچشی برای تولید نیرو عمل می کند .

موتورهای برق می توانند در برنامه های کاربردی گوناگونی همانند فن های صنعتی ، بلورس و پمپ ها ، ابزارهای ماشین ، لوازم خانگی ، ابزار قدرت و درایو دیسک از منبع های مستقیم همانند باتری ها ، وسیله های نقلیه ، همانند شبکه برق ، مبدل ها و یا ژنراتور های انرژی خود را بگیرند .

موتور برق های کوچک را نیز می توان در ساعت های الکتریکی پیدا کرد . موتورهای عمومی با ابعاد و ویژگی های استاندارد از قدرت مکانیکی مناسب برای استفاده صنعتی برخوردار است .
انواع موتور برق :

موتور برق یا ژنراتور برق گازسوز

موتور برق بنزینی:

موتور برق گاز سوز به علت مدل سوخت ، کم مصرف است و سبب کم شدن آلودگی هوا میشود . از هزینه های کمتری نسبت به مدل بنزینی نیز برخوردار است . از دیگر امکانات این دستگاه می توان به بی خطر بودن آن اشاره کرد .
موتور برق دیزلی :

از پر کاربرد ترین مدل موتورهای برق مدل بنزینی آن می باشد . از این سیستم برای به کار بردن در مکان هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب است . سوخت این نوع از موتور های برق بنزین می باشد .

صدای موتور برق :

موتور برق ها از صدای بسیار زیادی برخوردار هستند که این از معایب آن ها می باشد . موتور برق ها دارای سه نوع اصلی گوناگون فیزیکی در حال کار هستند که شامل : مغناطیسی ، الکترواستاتیک و پیزوالکتریک که از پر کاربردترین آن ها موتور مغناطیسی است .

سپهر موتور به عنوان تولیدکننده انواع الکتروموتور و گیربکس ایرانی و واردکننده الکتروموتور و گیربکس خارجی فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *