گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی

یکی از ابزارآلاتی که کاربرد گسترده ای در صنعت دارد گیربکس است. از انواع گیربکس های پرمصرف در صنایع مختلف، گیربکس حلزونی می‌باشد که انواع مختلفی دارد و از جنس های فولاد، برنز و... ساخته شده‌ است.

موتور برق چیست ؟

موتور برق یک ماشین الکتریکی می باشد که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می نماید . این وسیله توسط یک ژنراتور الکتریکی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند .

موتورها و ژنراتور ها در بسیاری از موارد ،ویژگی های مشترکی را دارا هستند .

بیشتر موتور برق ها به وسیله ی تعامل میان میدان مغناطیسی ، میدان الکتریکی ، و جریان های پیچشی برای تولید نیرو عمل می کند . موتورهای برق می توانند در برنامه های کاربردی گوناگونی همانند فن های صنعتی ، بلورس و پمپ ها ، ابزارهای ماشین ، لوازم خانگی ، ابزار قدرت و درایو دیسک از منبع های مستقیم همانند باتری ها ، وسیله های نقلیه ، همانند شبکه برق ، مبدل ها و یا ژنراتور های انرژی خود را بگیرند .

موتور برق های کوچک را نیز می توان در ساعت های الکتریکی پیدا کرد . موتورهای عمومی با ابعاد و ویژگی های استاندارد از قدرت مکانیکی مناسب برای استفاده صنعتی برخوردار است .
انواع موتور برق :

موتور برق یا ژنراتور برق گازسوز

 
موتور برق بنزینی:

موتور برق گاز سوز به علت مدل سوخت ، کم مصرف است و سبب کم شدن آلودگی هوا میشود . از هزینه های کمتری نسبت به مدل بنزینی نیز برخوردار است . از دیگر امکانات این دستگاه می توان به بی خطر بودن آن اشاره کرد .
موتور برق دیزلی :

از پر کاربرد ترین مدل موتورهای برق مدل بنزینی آن می باشد . از این سیستم برای به کار بردن در مکان هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب است . سوخت این نوع از موتور های برق بنزین می باشد .

صدای موتور برق :

موتور برق ها از صدای بسیار زیادی برخوردار هستند که این از معایب آن ها می باشد . موتور برق ها دارای سه نوع اصلی گوناگون فیزیکی در حال کار هستند که شامل : مغناطیسی ، الکترواستاتیک و پیزوالکتریک که از پر کاربردترین آن ها موتور مغناطیسی است .

سپهر موتور به عنوان تولیدکننده انواع الکتروموتور و گیربکس ایرانی و واردکننده الکتروموتور و گیربکس خارجی فعالیت دارد.

الکتروموتور چیست ؟

الکتروموتور دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می نماید . این عمل به معنای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی به وسیله ی یک ژنراتور الکتریکی صورت می پذیرد .

گیربکس صنعتی چیست ؟

گیربکس صنعتی در حقیقت وسیله ای است که از آن برای انتقال قدرت به کار برده می شود . در گیربکس های صنعتی سرعت ها و گشتاور به یکدیگر تبدیل می شوند .

درباره ما

مجموعه بازرگانی سپهر موتور از سال ۱۳۸۱ با کادری مجرب و با هدف تامین کالاهای صنعتی و ارتقا کیفی خدمات فنی بنا نهاده شده است و امروزه بعنوان یکی از بزرگترین وارد کنندگان و تامین کننده های کالاهای صنعتی در کشور به شمار میرود.

تماس با ما

شعبه  یک : 02133908076
شعبه دو : 02156860936 
همراه : 09124306830
شعبه ۱: خیابان سعدی جنوبی
شعبه ۲: بهارستان

آخرین مقالات